Zajęcia stałe - CKiB

Zajęcia stałe

zobacz galerię

ZAJĘCIA PLASTYCZNO – CERAMICZNE

Zajęcia obejmują działania malarskie, rysunkowe, rzeźbiarskie i ceramiczne. Sale plastyczne i ceramiczne wyposażane są w profesjonalny sprzęt taki jak sztalugi, koła garncarskie i piec do wypału gliny. Wszystkie niezbędne materiały dzieci otrzymują na miejscu.

Celem zajęć jest edukacja, zabawa oraz promocja różnych dziedzin kultury i sztuki. Sposób prowadzenia zajęć jest odpowiednio dostosowany do wieku i możliwości dzieci.

 

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godz.17:00 do godz. 18:30.

Sekcję prowadzi Katarzyna Obiała.

zobacz galerię

ZAJĘCIA TANECZNE

Sekcja podzielona jest na dwie grupy.

Hip-hopki jest to grupa przeznaczona dla osób początkujących w wieku 5-10 lat. Na zajęciach dzieci uczą się poprawnej rytmiki, poruszania w przestrzeni, koordynacji ciała i techniki tańca hip-hop, aby następnie te elementy wkomponować w układy taneczne.

Celem zajęć jest zwiększenie u dzieci pewności siebie i ogólny rozwój koordynacyjno-ruchowy, aby mogły samodzielnie wystąpić przed publicznością.

Zajęcia dla tej grupy odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki od godz.15:30-16:15

Odlotowi jest to grupa młodzieżowa przeznaczona dla osób kontynuujących naukę tańca w wieku 12-14 lat. Grupa bierze udział w licznych pokazach i turniejach tanecznych, a na swoim koncie ma kilka dużych osiągnięć. Na zajęciach grupa pracuje nad doskonaleniem techniki hip-hop aby następnie ją wyeksponować podczas prezentacji choreografii.

Zajęcia dla tej grupy również odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki od godz. 16:30-17:30

Sekcję taneczną prowadzi Pani Julita Juzyszyn.

fbt

zobacz galerię

ZAJĘCIA WOKALNO – RYTMICZNE

Zajęcia obejmują ćwiczenia oddechowe, kontrolowanie oddechu, ćwiczenia z emisji głosu, operowanie głosem w odpowiednich tonacjach i rejestrach, ćwiczenia z czystości głosu względem podanych dźwięków, naukę śpiewu od strony technicznej oraz poprawę dykcji.

Celem zajęć jest zarówno nauka od podstaw jak i doskonalenie wokalnego warsztatu. Zajęcia mogą być indywidualne lub grupowe dla każdego przedziału wiekowego.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 16:00 do 19:00

Sekcję wokalną prowadzi Pani Renata Fijałkowska.

    

zobacz galerię

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zajęcia z języka angielskiego przeznaczone dla różnych grup wiekowych, odpowiednio dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności uczestnika. Mogą to być zajęcia indywidualne lub w małym gronie.

Celem zajęć jest zarówno zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z języka angielskiego jak i utrwalenie czy uzupełnienie braków dla osób, które miały już styczność z tym językiem.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki od godz. 15:30 do godz. 18:00.

Sekcję języka angielskiego prowadzą Państwo Natalia i Marian Hoszman.

zobacz galerię

Zespół Osoria

Zespół Osoria
próby odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 18:00 w sali widowiskowej SzOKu. Zapraszamy!

 

Repertuar zespołu to pieśni i piosenki mało znane i zapomniane oraz popularne: sakralne, patriotyczne, żołnierskie, kresowe, biesiadne i ludowe. Zespół ma za sobą dużo koncertów z okazji świąt religijnych, państwowych , okolicznościowych w rodzinnej miejscowości oraz w wielu miejscowościach Powiatu Świebodzińskiego, Województwa Lubuskiego oraz ościennych. Zespół jest laureatem wielu przeglądów i konkursów . Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Podczas przeglądu „Pejzaż Muzyką Malowany ” w Gościeszowicach w 2004r. zespół zajął I miejsce i zdobył nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Lubuskiego „ Dla najlepszego zespołu przeglądu”. W konkursie brało udział 44 zespoły. W Radiowej Liście Przebojów pt. „ Na Swojską Nutę” emitowanej w Radio Zachód w 2004r. piosenka „Marysiu buzi daj” zajęła V miejsce , natomiast w 2005r. piosenka „Muzyk nocy” zajęła I miejsce. W 2004r. zespół koncertował w Niemczech w miejscowościach k/Berlina Blankenfelde , Mahlov oraz Grossberen. Zespół „Osoria” reprezentował Powiat Świebodziński na Dożynkach Wojewódzkich we Wschowie, Babimoście oraz Dąbrówce Wielkopolskiej. W 2006r. zespół wystąpił w telewizyjnym programie pt.” Poszukiwacze Lubuskich Pereł” emitowanym w TVP 3 Poznań promującym Powiat Świebodziński. Podczas Wojewódzkiego Święta Konstytucji 3 Maja w 2006r. w Przełazach zespół został odznaczony Złotą Tarczą Powiatu Świebodzińskiego „…. za nieoceniony wkład w dorobek kulturalny powiatu” .

Zespół ma w swoim dorobku 3 płyty nagrane w studio nagrań Radia Zachód, są to „Kolędy”, „Piosenki Niepodległościowe ” i „Piosenki Biesiadne”.

Zespół Śpiewaczy OSORIA powstał w listopadzie 1999r. z inicjatywy Teresy Starzyńskiej dyrektor Szczanieckiego Ośrodka Kultury, która do współpracy w zakresie strony artystycznej zespołu zaprosiła muzyka Zbigniewa Jaśkiewicza.

Od dnia 6 stycznia 2014r. kierownikiem artystycznym zespołu jest Pan Zdzisław Dziekan W zespole śpiewa 28 osób.

Nazwa zespołu nawiązuje do bogatej i pielęgnowanej w Szczańcu historii miejscowości oraz do jej założycieli –Rodu Szczanieckich herbu „Osoria”

Partnerzy:
Skip to content